Petr Beránek : Do osmifinále musíme projít

Sokol Bílina letos neprožívá úplně ideální sezónu. Za tým, který byl zvyklý na každoroční účast na finálovém turnaji, odpovídal jeden ze sokolů a dlouholetá opora zadních řad Petr Beránek.

Sokolníci z Bíliny se během základní části stále hledali a nakonec je z toho jen boj play-off z nejhorší nadstavbové skupiny. Co na to říkáš?

Bohužel jsme se hledali příliš dlouho, tak teď zachraňujeme, co se dá. Víme, že jsme si hodně zkomplikovali postup do play-off, ale pořad víme, že i silný soupeře umíme potrápit, tak uvidíme, kam až se dá dostat.

V nadstavbě jste zatím suverénní a míříte do play-off. Hned v osmifinále však můžete narazit na nejlepší 2 týmy dle tabulky. To bude asi mazec, co?

Řekli jsme si, že do osmifinále musíme projít, ať nejsme k smíchu úplně :-). To, že v osmifinále nejspíš narazíme na Sport, Bivoj nebo Nealko nám bylo jasný. Takže můžeme jen překvapit. Pro nás by bylo zajímavý si zahrát proti Nealku, kam odešel od nás Gepy - David Gebhardt. Když to nevyjde, budu mít po osmi letech na jaře volný víkendy :-) …aspoň doma budou mít radost.

Vzhledem k vaší účasti ve všech ročnících se můžete již řadit mezi legendární týmy KFL. Chystáte se hrát, co nejdéle to půjde nebo už přemýšlíte o konci aktivní kariéry?

Letošní sezónu už jsme byli na hraně, jestli se v tomhle pokročilém věku máme do ligy ještě pouštět (jádro týmu stojí na lidech 34-37 let o těch přes 40 radši ani nemluvím :-)) Nakonec po odchodu některých stabilních hráčů jsme řekli, že to vyzkoušíme s mladými sokolíky.  Ale jezdit na zápasy v pěti, šesti  lidech a z toho 2-3 mladí nezkušení se ukázalo, že nestačí. Uvidíme, jak kluci dozrají a podle toho můžeme zvažovat další ročníky. Zatím ale chuť hrát je a i když už to nevypadá na špičku tabulky tak tím chceme dát možnost účastnit se další Sokolí generaci.

Letošní sezóna je výjimečná počtem účastníků. Vidíš v tom posun nebo se ti víc zamlouvalo hrát KFL s menším počtem týmů víckrát za sezónu?

Samozřejmě je to posun k lepšímu. Když bylo do 10 týmů, všichni jsme se znali a každý věděl, co ho v zápase čeká. Teď se hraje 21 zápasů a z toho 15 je vyrovnaných a musíš furt makat naplno. Je tu spousta nových šikovných kluků (dokonce sem tam i holka :-)) a tím obrovská konkurence. Úroveň florbalu v lize se za ty leta hodně zvedla, pomáhá i to, že tu hrajou kluci z vyšších soutěží.

Posledních 30 dnů: 8312 | Posledních 7 dnů: 1722 | Poslední den: 45