KRUPSKÁ FLORBALOVÁ LIGA

Vítejte na stránkách EWS Ligy
kfl.sklub.cz

Kanec získal premiérový titul v KFL

V sobotu 23.4. se ve Sportovní hale v Krupce konal již pojedenácté finálový turnaj KFL, kde se hraje o titul mistra Krupské florbalové ligy a taky souboj o konečné třetí místo. Finále letos slibovalo velmi vyrovnanou sérii, jelikož se střetla dvě nejlepší mužstva po základní části. Kanci do prvního zápasu vlétli ve velkém stylu a již ve třetí minutě se radovali po Jelínkově střele z dálky. Když ve druhé třetině zvyšoval na rozdíl dvou gólů Hrvol, začal Aussig trochu více kousat a byla z toho rychlá odpověd v podobě snížení Andreje a série neproměněných šancí, což bude Lvy určitě ještě dlouho mrzet. Kanec v poslední části přidal další dva góly z hokejky největšího kance Djuranoviče a o vítězi první utkání bylo rozhodnuto. Do druhého utkání Aussig nastoupil s mnohem větším odhodláním a po první třetině zaslouženě vedl po nenápadné střele Procházky. Klíčový moment utkání nastal přesně v polovině druhé třetiny, kdy ústecký Andrej zatáhl za záchrannou brzdu a šel pykat na trestnou lavici. Kanec sehrál hezkou akci, kterou zakončil Djuranovič střelou z první a bylo vyrovnáno. Opaření hráči Aussigu se ani nestačili vzpamatovat a Djuranovič jim poslal další pozdrav a skóre se otáčelo. Hrůznou pětiminutovku pro Aussig dokonal Hrvol, který po pasu agilního Djuranoviče uháněl sám na bránu a s přehledem zakončil do odkryté klece. Když si na začátku třetí třetiny vychutnal ústeckou obranu Gebhardt, zdálo se být rozhodnuto. Jenže toto pravidlo neplatí ve florbale. Za padesát vteřin se konečně prosadil Huslička a Aussig to opět nakoplo. Když byl pět minut před koncem vyloučen Djuranovič, dostali hráči Aussigu velkou šanci na zkorigování výsledku a prodloužení série o titul. Přesilovku ještě nevyužili, ale asi minutu po jejím konci vzal Andrej odpovědnost na sebe a vykřesal pro Lions jiskru naděje. Kanec se však ubránil a mohl tak začít slavit své premiérové vítězství v Krupské florbalové lize a jako první tým získal "double" společně s vítězstvím v Ligovém poháru KFL.

Utkání o třetí místo mělo velmi zajímavý průběh. V prvním zápase se rozhodovalo až v prodloužení. Litvínov vedl po dvou třetinách 3:1 a směřoval k poklidnému vítězství. Fénix však dokázal vyrovnat a velký obrat dokončil Fiedlorovou brankou ve třetí minutě prodloužení. Druhé utkání bylo po dvou třetinách vyrovnané. Litvínov však třemi góly v řadě rozhodl o vyrovnání série a poslal tento souboj do rozhodujícího třetího zápasu. Rozhodující bitva byla velmi vyrovnaná a zápas se opět lámal až v poslední třetině. Bivoj nakonec dotáhl utkání do vítězného konce a mohl se radovat ze zisku poháru za třetí místo.

Předávali se také trofeje za individuální výkony. Vítězství v bodování hráčů opět ovládnul a po roce obhájil Petr Řeháček z týmu FBC Kanec, který letos vykouzlil fantastických 126 bodů ve 33 utkáních. Gólmanské statistiky se letos nevedly, ale nejlepší gólman zvolen byl. Vedení KFL rozhodlo dle výkonů v play-off. Gólmanem sézóny se tak stal po vynikajích výkonech ve vyřazovací části Tomáš Patera z týmu Fénix Krupka.