Marek Hrvol : Zůstáváme stále nohama na zemi!

Tradiční snajpři KFL jsou letos ve stínu útočného dua Marků Hrvola a Pohla z týmu Bylo nás pět. Jeden z dua,letošní lídr statitických tabulek Marek Hrvol, poskytl webu KFL rozhovor, proč se tak daří.

Bylo nás pět letos hrají celkem ve slušné pohodě. Myslíš, že můžete být černým koněm letošního ročníku?

Je pravda, že letos se nám zatím výsledkové daří a držíme se na špičce tabulky. Před sezónou jsme mužstvo doplnili o 4 nové hráče a je to znát. Už nejezdíme na turnaje v 5 lidech, jako tomu bylo minulou sezónu a máme tak v jednotlivých zápasech více fyzických sil i herních variant. A jestli můžeme být černým koněm letošního ročníku? Podle výsledků, kdy jsme prakticky porazili všechny přední týmy tabulky včetně Sportu, se to možná nabízí, ale zůstáváme stále nohama na zemi, rozhodne play-off, které bude rozhodujícím ukazatelem úspěšnosti letošní sezóny.

Tobě se letos daří střelecky jako nikdy a vedeš se svým spoluhráčem Markem Pohlem tabulku produktivity. Čím to?

Sezóna pro celé Bylo nás pět vychází zatím nad plán a budeme se snažit co nejdéle to udržet. Co se týče individuálních statistik, jsem opravdu spokojený, jak se mi letos daří. Po prvním turnaji, kdy jsem prakticky nebodoval a vůbec se mi nedařilo, jsem ani ve snu nečekal, že za pár turnajů budu v čele produktivity KFL. Přisuzuju to především spolupráci s Markem Pohlem, který odvede v naší lajně spousty černé práce a připravuje mi branky přímo na zlatém podnose. Lepšího spoluhráče do útoku bych si asi přát nemohl a doufám, že nám to takto bude klapat i nadále, jelikož cesta k nějakému výraznějšímu úspěchu bude velmi dlouhá a náročná. No a druhým aspektem mé zlepšené formy je určitě změna florbalového hole, kdy po prvním turnaji jsem si pořídil Fatpipe Cobra Naja s kterou jsem nadmíru spokojen a pevně věřím, že Cobra uštkne soupeře do konce sezóny ještě několikrát.

I vzhledem k tvé střelecké potenci se nabízí otázka, proč nehraješ florbal někde ve vyšší soutěži? Nebo hrál jsi vůbec někdy oficiální soutěž pod Čfbu?

Této otázce čelím prakticky každoročně. Osobně si nemyslím, že bych měl na nějaké angažmá ve vyšší soutěži. Nezastírám ale, že myšlenky posunout se o nějaké patro výše mě doprovázejí velmi často.  Aktuálně jsem však tak časově vytížený, že přes týden prakticky trénovat nemohu a systém KFL mi vyhovuje. Pod Čfbu jsem odehrál několik málo utkání v juniorech Bivoje a něco málo za Vipers Most, takže takové tradiční bašty na Mostecku. V té době jsem měl ale trochu jiné zájmy a nakonec jsem se rozhodl skončit.

V předchozích ročnících ještě pod Pupíkama vás krotil váš kapitán Jirka Baxa. Proč už s váma nehraje tahle legenda KFL?

Jirka Baxa, to je kapitola sama pro sebe, je to opravdu legenda KFL a florbalový guru Pupíků. Znám se s ním od narození a je to právě on, který mě k florbalu prakticky dostal, kdy jsem nastupoval za Pupíky asi od 12 let. Po dlouhých letech, které jsme strávili v různých tělocvičnách, jsme se tuším před 5 lety rozhodli přihlásit do KFL. Od první sezóny, která byla pro nás všechny výborná se ale kouzlo tohoto týmu a celková atmosféra začala zhoršovat. Úplným závěrem bylo rozhodnutí některých hráčů založit nový tým, kde Jirka Baxa nebude figurovat. Já osobně čekal do samotného závěru, jak to nakonec s Pupíkama dopadne a poté co jsem zjistil, že se do nového ročníku nepřihlásí, byla pro mě jasná volba Bylo nás pět, kde jsem zatím nad míru spokojený. Myslím si, že v následujících ročnících se ještě dočkáme nějaké návratu této legendy KFL, kterou Jirka Baxa bezesporu je.

Co říkáš na letošní sezónu, kdy hraje 22 týmů?

Je to takové klišé, ale musím to říct. Liga má každoročně stále vyšší a vyšší úroveň a letošní ročník je toho jasným důkazem. Liga se zvedla oproti minulému ročníku snad od 100 %, obrovská konkurence, výborní hráči a profesionální rozhodčí. KFL má v současné době všechno to, co by měla mít a nezbývá než poděkovat vedení ligy, jak tuto soutěž vede.

Tvůj tip na letošní složení finále play-off?

Přesné složení si netroufnu tipovat, jelikož těch variant je nespočet, třeba bude finále Desillusion – Warriors. To v aktuální době nikdo nemůže vědět. Ale očekávám, že hodně vysoko půjde jako každoročně Sport Krupka a nově teď určitě Bivoj Litvínov. S těmito dvěma týmy bych byl rád, kdybychom se v play off setkali až na závěr :-)

Posledních 30 dnů: 8357 | Posledních 7 dnů: 1774 | Poslední den: 150