Tomáš Arazim: Životosprávu kvůli KFL měnit nebudeme

Premiérovou sezónu v KFL zažívá regionální velkoklub SK Bivoj Litvínov. Tomáš Arazim, předseda klubu a člen týmu hrající KFL, nám odpovídal na několik otázek.

Litvínovských hráčů už KFL okusilo mnoho, ale tým jako takový je tu nováček až v devátém ročníku. Co vás vedlo se letos přihlásit? Máte ve svém premiérovém ročníku ambice vyhrát prestižní pohár nebo si chodíte zahrát pro radost?

Kluci z Bivoje letos nastupují myslím ve 4 možná 5 týmech. Tým, který hraje krupskou pod oficiální hlavičkou Bivoje je defacto loňské céčko, kde hrajeme především pro žízeň. Krupskou jsme zvolili jako nejlevnější a časově nejefektivnější variantu jaxe dál aktivně věnovat tomuto sportu. O účasti jsme uvažovali už loni, kdy jsme nakonec ještě přihlásili Ústeckou ligu, ale potýkali jsme se s nedostatkem hráčů a při kolizi turnajů B týmu nebo vlastními pořadatelskými povinnostmi, jsme jezdili v 6 nebo to doplňovali holkama. Při nedostatku času, který i letos věnujeme pracovním povinnostem nebo rodině máme samozřejmě kam sáhnout, ale rozhodně nechceme tahat nějaké žolíky z áčka, spíš oslovujeme kluky, kteří nemají čas na pravidelný trénink a trochu je svrbí ruce. Na druhou stranu nepopírám, že i tak máme v kádru šikovné kluky s ligovými zkušenostmi.

Zatím máte vynikající výsledky a vedete průběžnou tabulku. Překvapilo tě něco pozitivně či negativně na KFL za těch odehraných 12 zápasů?

Osobně jsem odehrál pouze 6 utkání, ale soutěž vnímám jako dobře organizovanou, a herně minimálně na úrovni Ústecké ligy. Systém 4+1 zaručuje více prostoru a šancí ke skórování. Myslím, že nám to vyhovuje a staneme se pravidelnými účastníky. To že aktuálně vedeme tabulku je souhra náhod, myslím, že jsou tam ambicióznější týmy. Chceme se dostat do play-off a tam se teprve uvidí, jak k tomu přistoupíme. Určitě zkusíme dojít co nejdál, ale životosprávu kvůli tomu měnit už nebudeme :o)

Vedeš prvoligový klub, takže máš určitě mnoho zkušeností s florbalem. Poradil bys něco vedení KFL do budoucna?

Projekt KFL se mi velice líbí a evokuje ve mně vzpomínky na naši bývalou litvínovskou GFL, kde začínaly snad všechny současné hvězdy Bivoje. Daniel Hulič, Ondra Kašpárek, Jára Kropáček, Honza Werner nebo Míla Kumai, který se možná v KFL ještě objeví.  Myslím, že o florbal je nyní obrovský zájem, ale za pár let to může být trochu jinak. Vše je o lidech, kteří se tomu věnují a KFL organizují, tj. snad pro ně, vytrvat a neustále o KFL pečovat. Zlepšovat web, informační servis pro kluky, kteří ji hrají, ale také jednotlivé týmy důsledně vychovávat k odpovědnosti a neslevit jim v plnění organizačních povinností. Jen tak to může dlouhodobě fungovat. Pěkná soutěž za symbolický peníz.  Myslím, že je to aktuálně velice dobře rozjeté a soutěž dávno překročila hranice Teplicka. Klobouk dolů a držím palce, ať to jede dál.

Posledních 30 dnů: 8365 | Posledních 7 dnů: 1790 | Poslední den: 97