Sokol Verneřice po pěti letech opět na scéně

O návratu legendárního týmu Sokol Verneřice do kolotoče KFL jsme si povídali s legendou Petrem Filipcem.

Po pěti letech se tým Sokol Verneřice vrací na scénu KFL. Co tě k tomu vedlo?

Návrat do KFL není až tak úplně moje zásluha, ale vlastně aktivita mých bývalých odchovanců. Stačilo jen naťuknout … Před pěti lety jsme se jako tým rozpadli z důvodu toho, že někteří hráči zkoušeli své štěstí v týmech hrajících pod ČFbÚ (V Ústí a v Litvínově) a někteří neměli na florbal čas ze studijních důvodů.  Loni na podzim se to dobré jádro našeho sokolského týmu dalo opět dohromady a začali jsme zase trénovat v naší malý sokolský tělocvičně. Jsem rád, že si na mě kluci taky vzpomněli a nechali mi místečko v sestavě a na sklonku léta jsme se rozhodli, že porovnáme své hráčské kvality i s ostatními amatérskými týmy. Tak snad nám štěstí bude přát ;-)

Během tvého předchozího působení byla KFL v podstatě v plenkách. Pozoruješ tedy nějaký posun vpřed?

Je pravda, že Sokol Verneřice byl prakticky jeden z první celků v KFL, takže můžeme porovnat rodící se soutěž  s úrovní, která je nyní. Ten skok je opravdu veliký. A to jak kvalitou organizační práce, tak samozřejmě kvalitou a počtem týmů, kteří se účastní letošního ročníku.  Zápasů je během sezony opravdu dost na to, aby si všichni zahrá li a porovnali síly svých celků.

Tým máš celkem kvalitní. Jaké máte letos ambice?

Tak myslím si, že máme v týmu dost kvalitních hráčů a hlavně všichni mají velkou chuť hrát. Je za námi teprve 7 zápasů a soutěž je dlouhá, takže je těžké říct, jaké máme ambice. V podstatě se pořád ještě rozkoukáváme. Ale play-off by jistě potěšilo a pak záleží na tom, se kterým soupeřem se potkáme.  Všichni víme, že play-off je úplně jiná část soutěže a zrodí se tam mnohdy veliké překvapení. Samozřejmě bychom se v soutěži rádi udrželi co nejdéle.

Ty si určitě taky ještě rád zahraješ. Jak zvládáš jako jeden z nejstarších hráčů KFL zápasové zatížení?

Jo, máš pravdu, jsem hravý člověk a tak jsem rád, že mě kluci vzali mezi sebe a nechají mě odehrát nějaký ten zápas. No a co na to moje tělo? Tak všichni ti mladí se kolem mě pohybují podstatně rychleji a tak to docela bolí,se jim alespoň trochu přiblížit.  Věk i moje „atletická“ postava na tom mají své zásluhy. Ale jo, vzhledem k tomu, že jsem se těch pět let pohyboval ve florbale v Ústí, tak se to dá vcelku slušně přežít.

Tvůj tip na vítěze letošního ročníku?

Vítěz devátého ročníku? ….. těžko říct. Neviděl jsem ještě hrát všechny týmy a jenom podle výsledků prvních 3 kol se toho nedá moc posuzovat. Vzhledem ke složení Sportu Krupka si myslím, že jsou velkými adepty na vítězství, ale cestu nebudou mít jednoduchou. Zvlášť v play-off se zúročí zkušenosti hráčů Sportu. Myslím si ale, že jsou v soutěži minimálně další dva, tři týmy, které je ještě hodně potrápí.

Posledních 30 dnů: 8365 | Posledních 7 dnů: 1757 | Poslední den: 21