KRUPSKÁ FLORBALOVÁ LIGA

Vítejte na stránkách EWS Ligy
kfl.sklub.cz

Sport Krupka se po letech vrací na trůn

Finálový turnaj čtrnáctého ročníku Krupské florbalové ligy určitě nenudil. Po třech letech nadvlády týmu FBC Kanec se na trůn vrací Sport Krupka, který získal sedmý titul v historii ligy. Již semifinálová klání slibovala velké bitvy a to se také stalo. Sport Krupka si dvakrát poradil s Kancema a mířil do finále. To ve druhém souboji rozhodovalo až prodloužení. Oba týmy totiž vyhrály jeden zápas a tak se šlo rovnou do prodloužení, které rozhodli Fíbři a mohli se těšit na superfinále. Ještě předtím se však hrálo o konečné třetí místo, které ukořistil tým FBC Kanec. Finále bylo zajímavé již od začátku. FIBR Team do zápasu vletěl jak uragán a po osmi minutách vedl 3:0. Sport bušil do obrany a výborného Weisse v brance Fibru a když ve třetí třetině vyrovnal na 4:4, zasadili mladíci do Sportu další hřebík a získali znovu vedení. Sport však čtyři minuty před koncem a vyrovnal a hned o minutu později překlopil zápas na svou stranu a slaví tak další titul do své sbírky. Nejproduktivnějším hráčem čtrnáctého ročníku se stal Josef Novák ze Sportu a nejlepším gólmanem Dan Weiss z FIBR Teamu.
Nový model KFL, ze které se stala spíše "jarní liga" není vůbec špatný nápad, a tak by liga mohla pokračovat opět v roce 2020.