EWS FLORBALOVÁ LIGA

Vítejte na stránkách
kfl.sklub.cz

Kanec obhájil titul Mistra KFL

V sobotu 22.4.2017 vyvrcholil v krupské sportovní hale dvanáctý ročník Krupské florbalové ligy. Titul Mistra KFL obhájil FBC Kanec, který ve finálové bitvě na tři zápasy udolal ústecký tým FBK Victoria. Bronzový stupínek obsadil FIBR team Teplice, který přehrál Fénix Krupka a ve finále „Útěchy“ byly k vidění střelecké hody, které lépe zvládl (NE)Alko Team .

První finálový souboj o Mistra KFL začal ve velmi opatrném tempu, až se zdálo, že se nikomu nechce hrát. Victoria celý zápas dotahovala a naposledy se jí podařilo vyrovnat v polovině třetí třetiny. Hned nato Kanci dvakrát skórovali a tím rozhodli první utkání. Ve druhém zápase se začalo v úplně stejném duchu. Kanec byl zalezlý a čekal jen na protiútoky. Hráči FBK Victoria však nemohli najít recept na obranu obhájců a po dvou třetinách se stále hrálo bez gólů. Na začátku třetí třetiny poslal Kance do vedení nejlepší střelec soutěže Řeháček a schylovalo se k nejrychlejší možné obhajobě party kolem hlavního kance Luba Djuranoviče. Vítězové základní části se však nevzdali a v závěrečné power-play po dorážce Chvojky poslali druhý zápas do prodloužení. Od této chvíle dostala finálová série konečně nějaké grády a začalo se i jiskřit. Victoriáni se v prodloužení prezentovali snad nejhezčí florbalovou akcí dne, kdy šla krosová přihrávka na Filipce a ten hned poslal před branku na osamoceného Andreje, který se nemýlil. Rozhodnutí o letošním vítězi muselo padnout ve třetím rozhodujícím zápase. Na první trefu se čekalo až do poloviny utkání, když se trefil Miškolci a Kanec šel do vedení. O výsledku finále rozhodl konec druhé třetiny a první vteřiny třetiny třetí. Kanec zužitkoval dvě šance a dostal se do trháku, na který soupeř reagoval hrou v pěti hráčích. Tentokrát to však nevyšlo a kanec postupně navyšoval skóre až na závěrečných 6:0 a mohl se začít radovat ze zisku druhého titulu v historii klubu.

Titul nejproduktivnějšího hráče získal Petr Řeháček z FBC Kanec, který nastřádal úctyhodných 98 bodů (61 gólů + 37 asistencí). Nejlepším gólmanem sezóny byl vedením KFL zvolen Radek Syrový z FBK Victoria.