Vlasta Valter : Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlíp

Do Krupské florbalové ligy se vrátil po roční pauze klub (NE)Alko Team. Proč se tak stalo či s jakými ambicemi se tento favorit na titul vrací do legendární amatérské soutěže, jsme se zeptali klubového guru Vlasty "Sparty" Valtera.

Nealko je opět v lize. Co se událo, že jste zpět?

Tak událo se toho hodně, ale hlavní důvod loňské absence byl postup Florbalu Teplice do divize a vzhledem k tomu že zhruba 90% týmu právě hrálo tu divizi, tak jsme nevěděli jestli to bude časově proveditelné a asi i trochu nebrání sil a motivace na letošek.

Pro vaše předchozí účasti bylo typické mít hodně úzkou soupisku. Letos máte asi "40" hráčlů na soupisce. Znamená to, že je Nealko zodpovědnější?

Zodpovědnější to asi ne, hlavně jsme potřebovali trochu omladit, protože Fajla se Soukym si po každým turnaji už musí brát volno v práci, protože je furt něco bolí. Přibrali jsme mladý pušky a jednu starou v podobě Míry Hisema, abychom byli míň čitelný v taktice, přeci jenom to promarňování šancí je čím dál víc profláknutý.

Vždy jste hráli o nejvyšší příčky. Chystáte se letos sundat Kance z ligového trůnu nebo si jdete jen zahrát na klídek?

Cíle byly pro náš tým vždycky ty nejvyšší příčky, to se asi nikdy nezmění. Vlastně Kance jsme si oťukali hned první kolo, kdy jsme prohráli tuším 5:7, ale to bylo skoro záměrně, protože kdo se směje naposledy, ten se směje nejlíp !

Už jste začali pít i nějaký ten alkohol nebo jste pořád echt Nealko?

Tak tohle je otázka zcela na místě, chvílema jsme i přemejšleli o změně názvu, ale nakonec náš tým už má snad i nějaký jméno a tím bychom to znehodnotili. Hlavní důvod proč se uvažovalo o změně názvu, byl právě rok plnej velkejch událostí např. Souky měl kulatiny, Tittlík nám myslel na budocnost týmu, tak přivedl na svět dalšího budoucího člena atd. bylo toho mraky, navíc jsme přibrali Standu Kvasňu, kterej nám taky dost svérázným "lajfstajlem" znehodnocuje název. Ale vše nakonec zůstalo při starém.

Chybí vám Sport Krupka? :-D

Sport nám asi i celkem chybí, tím nám odpadlo jedno velký derby a spousta házení provokativních komentářů na soupeře :D Ne, ale je to určitě škoda, protože odpadl další z těch tradičnějších klubů, není už moc prestižnějších zápasů, právě jako byly ty se Sportem.

Žádné statistiky střelců.

19.04.2024 Pavel Václav Zeman (25)

Posledních 30 dnů: 6007 | Posledních 7 dnů: 1490 | Poslední den: 166